Mgr. Renata Kutina Vášová

>
>
Mgr. Renata Kutina Vášová

5.

Mgr. Renata Kutina Vášová

Fundraiserka v Hospici sv. Štěpána Litoměřice

KANDIDÁT
KDO JSEM

Fundraiserka v Hospici sv. Štěpána, členka Kulturní komise města Litoměřice, členka litoměřického spolku Kinoklub Ostrov

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Proč kandiduji

Protože ze zkušenosti vím, že pokud chci něco změnit, pozitivně ovlivnit místo, kde žiji, využít jeho potenciál, nestačí jen o tom mluvit.  Je pro mě důležité, aby město bylo živým organismem, ze kterého profitují všichni jeho občané a mohou se podílet na jeho rozvoji. 

Po městě se pohybuji pěšky, na kole i s autem. Mám ho prošláplé s kočárkem i na kole s malými dětmi. Pohybuji se v něm dnes a denně, proto chci udělat více, aby byl jeho prostor vstříčnější pro mámy, chodce, seniory, vozíčkáře a další, jejichž hlasy příliš slyšet nejsou.

 

Je skvělé, že se nám letos podařilo se propojit členy a příznivce 4 stran do společného projektu, navíc propojit lidi různého věku a z různých oborů. V příštím volebním období bych se chtěla především soustředit na opatření zvyšující kvalitu života ve městě – z krátkodobých to jsou úpravy zanedbaných prostor a dětských hřišť a více se soustředit na údržbu pořádku a výsadbu zeleně. Z dlouhodobých cílů především najít cestu, jak navýšit dostupné bydlení.

ŽIVOTOPIS

Narodila jsem se v Litoměřicích. Po studiích na univerzitě v Olomouci jsem v Litoměřicích nastoupila jako vedoucí kina Máj. Po mateřské dovolené jsem přešla na pozici vedoucí obchodního oddělení Činoherního studia. Odtud jsem se v listopadu 2017 pracovně vrátila do Litoměřic, kde pracuji jako fundraiserka/někdo, kdo pomáhá se zajišťováním finančních zdrojů/ v Hospici sv. Štěpána. Od roku 2003 působím v litoměřickém spolku Kinoklub Ostrov, který pořádá řadu kulturních aktivit, hlavně na Střeleckém ostrově. Momentálně má v pronájmu Letní kino, o které se staráme. Několik let pomáhám také s organizací bleších trhů. Od roku 2014 jsem členkou Kulturní komise města Litoměřice.

Mám dva kluky (10 a 12 let), se kterými si užiji zábavy víc než dost. Ráda výletuji, chodím do kina a do divadla a čtu, když je čas. 

Za Stranu zelených jsem kandidovala v komunálních volbách a krajských volbách. Strana zelených je pro mě od počátku jedinou možnou volbou, srdce jejího programu se od začátku nemění. Respekt k přírodě a zdrojům, které poskytuje a respekt k lidské jedinečnosti a svobodě.